Trasa - Przełęcz Tąpadła - Skalna - Olbrzymki - Ślęża - Rozdroże pod Kamiennym Krzyżem - Sobótka
poniedziałek, 14 listopada 2011
niedziela, 2 października 2011
Wodospad Panczawski, Łabski i Śnieżne Kotły
trasa: Szrenica (wciągiem) - Mokra Przełęcz - Vosecka Bouda - Labska louka - Pramen Labe - Labska louka - Vrbatova bouda - Pancavsky vdp. - Labska bouda - Śnieżne Kotły - Schr. Pod Łabskim Szczytem - Kukułcze skały - Szklarska Poręba
poniedziałek, 26 września 2011
Kalenica (2) w Sowich
Rozochoceni ubiegłotygodniowym niespodziewanym grzybobraniem tym razem nastawiliśmy się na podobny sukces: wzięliśmy w plecaki płócienne torby i nożyki i pojechaliśmy na grzyby w rejon Gór Sowich - na Kalenicę.
poniedziałek, 19 września 2011
Wysoka Kopa - najwyższa w Izerach
Zachęceni wczorajszą ładną pogodą postanowiliśmy i dziś udać się na wycieczkę - tym razem w Góry Izerskie i wejść na najwyższy ich szczyt - Wysoką Kopę.
Trasa: Rozdroże Izerskie - nieczynny kamieniołom kwarcu - Rozdroże pod Zwaliskiem - Rozdroże pod Izerskimi Garbami - Wysoka Kopa - Rozdroże pod Kopą - Rozdroże Izerskie
Trasa: Rozdroże Izerskie - nieczynny kamieniołom kwarcu - Rozdroże pod Zwaliskiem - Rozdroże pod Izerskimi Garbami - Wysoka Kopa - Rozdroże pod Kopą - Rozdroże Izerskie
niedziela, 18 września 2011
Śnieżka
Plan był ambitny: wjechać na Kopę, zejść do Pec pod Śnieżką i wejść czeskim żółtym szlakiem na Śnieżkę.
Od rana jednak coś nie dawało nam wyjechać, wybieraliśmy się jak sójki za morze, w efekcie czego w Karpaczu byliśmy dopiero o godz 10.
Od rana jednak coś nie dawało nam wyjechać, wybieraliśmy się jak sójki za morze, w efekcie czego w Karpaczu byliśmy dopiero o godz 10.
sobota, 27 sierpnia 2011
Łysogóry
Ze Świętej Katarzyny autobusem z przesiadką docieramy do Nowej Słupii - stąd rozpoczynamy wędrówkę przez Łysogóry, jedne z najstarszych gór w kraju.
piątek, 26 sierpnia 2011
czwartek, 25 sierpnia 2011
Smerek, Połonina Wetlińska i Caryńska
Trasa: Smerek (wieś) - Smerek - Przełęcz Orłowicza - Połonina Wetlińska - Brzegi Górne - Połonina Caryńska - Ustrzyki Górne
środa, 24 sierpnia 2011
wtorek, 23 sierpnia 2011
Jasło, Fereczata
Tradycyjnie o 7 rano zjawiamy się na przystanku i 7:10 odjeżdżamy do Cisnej. Dziś w planie wędrówka szlakiem czerwonym przez Małe Jasło na Jasło i Okrąglik, dalej Fereczata i zejście do Smereka.
poniedziałek, 22 sierpnia 2011
nad Soliną
Dziewiąty dzień urlopu, postanowiliśmy leniwie odbyć rejs statkiem po Solinie i popływać wodnym rowerkiem.
niedziela, 21 sierpnia 2011
Rabia Skała, Krzemieniec, Wielka Rawka
Trasa: Wetlina - Jawornik - Rabia Skała - Krzemieniec - Wielka Rawka - Mała Rawka - Przeł. Wyżniańska
sobota, 20 sierpnia 2011
Bukowe Berdo
UWAGA na Bukowym Berdzie zgubiliśmy czarny zegarek casio - wielkiej wartości sentymentalnej - służył od podstawówki - jeśli znalazłeś -bardzo prosimy o kontakt!
piątek, 19 sierpnia 2011
Halicz, Tarnica, Szeroki Wierch
Drugi dzień w Bieszczadach. Jak tu jest pięknie :)
Pogoda na dziś zapowiada się fantastyczna - idziemy na główny nasz cel: Tarnicę.
Pogoda na dziś zapowiada się fantastyczna - idziemy na główny nasz cel: Tarnicę.
czwartek, 18 sierpnia 2011
środa, 17 sierpnia 2011
Radziejowa - Beskid Sądecki
Poranek przywitał nas chmurami i deszczem. Trasa zaplanowana na dziś to Radziejowa - najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego
wtorek, 16 sierpnia 2011
Jaworzyna Krynicka - Bacówka nad Wierchomlą
Trasa: Krynica-Zdrój - Przełęcz Krzyżowa - Jaworzyna Krynicka /wciąg/ - Runek - Schr. Wierchomla - Runek - Przysłop - Diablakówka - Krynica-Zdrój
poniedziałek, 15 sierpnia 2011
Lackowa - Beskid Niski - z Krynicy
drugi dzień urlopu
Trasa: Krynica-Zdrój - Huzary - Mochnaczka Niżna - Dzielec - Czerteż - Przełęcz Beskid - Lackowa - Przełęcz Beskid - Izby - Banica - Mochnaczka Niżna - Jakubik -Krynica-Zdrój
Trasa: Krynica-Zdrój - Huzary - Mochnaczka Niżna - Dzielec - Czerteż - Przełęcz Beskid - Lackowa - Przełęcz Beskid - Izby - Banica - Mochnaczka Niżna - Jakubik -Krynica-Zdrój
niedziela, 14 sierpnia 2011
Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach
Pierwszy dzień naszych wakacji :)
W drodze do Krynicy Zdroju zatrzymujemy się w Ciężkowicach obejrzeć 'Skamieniałe Miasto' : kompleks około 12 różnych skałek o dziwnych kształtach
W drodze do Krynicy Zdroju zatrzymujemy się w Ciężkowicach obejrzeć 'Skamieniałe Miasto' : kompleks około 12 różnych skałek o dziwnych kształtach
poniedziałek, 25 lipca 2011
Kłodzka Góra - Góry Bardzkie
Trasa: Bardo - Kalwaria - Przełęcz Łaszczowa - Kłodzka Góra - Przełęcz Łaszczowa - szlak rowerowy omijający Kalwarię - obryw skalny z krzyżem - Bardo
piątek, 15 lipca 2011
złoto w Złotym Stoku
Lubimy wspinać się po górach, zdobywać wysokość, stać głową w chmurach ;) ale czasem dla równowagi dobrze też jest zejść w dół ;)
poniedziałek, 27 czerwca 2011
Wielka Czantoria
Niestety weekend szybko zleciał, dziś niedziela, trzeba wracać do domu :(
Pobyt tutaj postanowiliśmy zakończyć Wielką Czantorią
Pobyt tutaj postanowiliśmy zakończyć Wielką Czantorią
niedziela, 26 czerwca 2011
Czupel - Beskid Mały
Skakania po Beskidach ciąg dalszy :)
Dziś za szczyt do zdobycia wyznaczyliśmy sobie Czupel - najwyższą górę Beskidu Małego.
Trasa: Międzybrodzie Bialskie - Rogacz - Czupel - Schr. Na Magurce - Międzybrodzie Bialskie
Dziś za szczyt do zdobycia wyznaczyliśmy sobie Czupel - najwyższą górę Beskidu Małego.
Trasa: Międzybrodzie Bialskie - Rogacz - Czupel - Schr. Na Magurce - Międzybrodzie Bialskie
sobota, 25 czerwca 2011
piątek, 24 czerwca 2011
Skrzyczne
Pierwszy dzień długiego weekendu już prawie za nami, siedzimy w pokoju w Szczyrku i wypoczywamy :) choć zbytnio nie szaleliśmy. Ale po kolei:
Trasa: Szczyrk - Skrzyczne (wciąg) - Małe Skrzyczne - Malinowska Skała - Przełęcz Salmopolska
Trasa: Szczyrk - Skrzyczne (wciąg) - Małe Skrzyczne - Malinowska Skała - Przełęcz Salmopolska
poniedziałek, 13 czerwca 2011
rudawski Skalnik
Trasa: Czarnów - Mała Ostra - Skalnik - Przełęcz Rudawska - Skalica - Przełęcz Rudawska - Grzędziny - Czarnów
poniedziałek, 30 maja 2011
poniedziałek, 23 maja 2011
środa, 4 maja 2011
Pilsko na majówke
Długi weekend już za nami niestety, czas powspominać:
Trasa1: Przełęcz Glinne - Schr. Na Hali Miziowej - Pilsko przez Turnie - Przeł. Glinne
Trasa2: Korbielów - Polana Buczynka - Schr. Na Hali Miziowej - Pilsko - Szczawina - Trzy Kopce - Schr. Rysianka - Sopotnia Dolna - Sopotnia Wielka - Przeł. Przysłopy - Korbielów
Trasa1: Przełęcz Glinne - Schr. Na Hali Miziowej - Pilsko przez Turnie - Przeł. Glinne
Trasa2: Korbielów - Polana Buczynka - Schr. Na Hali Miziowej - Pilsko - Szczawina - Trzy Kopce - Schr. Rysianka - Sopotnia Dolna - Sopotnia Wielka - Przeł. Przysłopy - Korbielów
poniedziałek, 25 kwietnia 2011
Wielka Sowa 3
Święta, święta i po świętach. Tradycyjnie w lany poniedziałek pojechaliśmy na Wielką Sowę - wejście od Rzeczki było już opisywane w kwietniu 2009, więc się powtarzać nie będę, bo też i nic w przebiegu trasy na szczyt się nie zmieniło.
niedziela, 10 kwietnia 2011
poniedziałek, 4 kwietnia 2011
Biskupia Kopa w G. Opawskich
BISKUPIA KOPA
najwyższy szczyt Gór Opawskich
najwyższy szczyt Gór Opawskich
Trasa: Pokrzywna - Pokrzywna Stok - Gwarkowa Perć - Droga Amalii - Droga Langego - Schr. Pod Biskupią Kopą - Biskupia Kopa - Przeł. Pod Kopą - Saperska Droga - Pokrzywna
piątek, 7 stycznia 2011
Ślęża zimą
- Śląski Olimp :)
Tradycyjna noworoczna wyprawa na Ślężę z parodniowym przesunięciem ;), gdyż 01.01.2011 auto nie ruszyło z parkingu ;)
Subskrybuj:
Posty (Atom)