Pogoda bywa naprawdę zmienna - jeszcze 3 dni temu w Izerach marzliśmy niesamowicie, a dziś podwijaliśmy rękawy kurtek, tak grzało to listopadowe słońce.
Kolejny szczyt z listy KGP był dzisiaj celem naszej wycieczki.
poniedziałek, 15 listopada 2010
piątek, 12 listopada 2010
poniedziałek, 11 października 2010
poniedziałek, 4 października 2010
Kalenica - Góry Sowie
trzeci co do wielkości szczyt Gór Sowich
964 m n.p.m.
Trasa: Przełęcz Jugowska - Schr. Zygmuntówka - Zimna Polanka - Kalenica - Żmij - Bielawska Polanka - Przełęcz Jugowska964 m n.p.m.
wtorek, 28 września 2010
weekend w Pieninach - Trzy Korony, Homole, Wysoka
24-26.09.2010
Długo oczekiwany wyjazd w Pieniny stał się faktem. Czas powspominać.Trasa1: Szczawnica - Schr. Orlica - Sokolica - Czerteż - Bajków Groń - Zamkowa Góra - Trzy Korony - Szopka - Schr. Trzy Korony - Sromowce Niżne
Trasa2: Jaworki - Wąwóz Homole - Wysoka - Durbaszka - Schr. Pod Durbaszką - Jaworki
wtorek, 24 sierpnia 2010
rudawskie Skały
wczorajszą piękną niedzielę spędziliśmy w Rudawach Janowickich zwiedzając ciekawe rudawskie skały, a tych jest tu trochę :)
Trasa: Przełęcz Karpnicka - Rozdroże pod Jańską Górą - Starościńskie Skały - Skalny Most - Głaziska Janowickie - Zamek Bolczów - Rozdroże pod Jańską Górą - Przełęcz Karpnicka
Trasa: Przełęcz Karpnicka - Rozdroże pod Jańską Górą - Starościńskie Skały - Skalny Most - Głaziska Janowickie - Zamek Bolczów - Rozdroże pod Jańską Górą - Przełęcz Karpnicka
poniedziałek, 2 sierpnia 2010
Waligóra i Ruprechticki Szpiczak
Trasa: Schr. Andrzejówka - Waligóra - Przełęcz pod Suchawą - Przełęcz pod Granicznikiem - Ruprechticki Szpiczak - Przełęcz pod Granicznikiem - Schr. Andrzejówka
niedziela, 18 lipca 2010
Kopa Kondracka
ostatni dzień w Tatrach w te wakacje :(
Trasa: Zakopane Imperial - Kuźnice - Polana Kalatówki - Schr. na Hali Kondratowej - Kondracka Przełęcz - Kopa Kondracka - Goryczkowa Czuba - Kasprowy Wierch - zjazd kolejką - Kuźnice - Zakopane Imperial
Trasa: Zakopane Imperial - Kuźnice - Polana Kalatówki - Schr. na Hali Kondratowej - Kondracka Przełęcz - Kopa Kondracka - Goryczkowa Czuba - Kasprowy Wierch - zjazd kolejką - Kuźnice - Zakopane Imperial
sobota, 17 lipca 2010
Gęsia Szyja
po trudach Granatów tym razem lekka wycieczka prowadząca z Doliny Olczyskiej przez Polanę Kopieniec, Psią Trawkę i Rówień Waksmundzką właśnie na Gęsią Szyję.
piątek, 16 lipca 2010
Granaty
Trasa: Zakopane Imperial - Kuźnice - Dolina Jaworzynki - Hala Gąsienicowa - Czarny Staw Gąsienicowy - Skrajny Granat - Zadni Granat - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa - Dolina Jaworzynki - Kuźnice - Zakopane Imperial
środa, 14 lipca 2010
Przełęcz Krzyżne
Trasa: Zakopane Imperial - Kuźnice - Boczań - Hala Gąsienicowa - Dubrawiska - Przełęcz Krzyżne - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Schronisko w D5S - Siklawa - Dolina Roztoki - Wodogrzmoty Mickiewicza - Polana Palenica
wtorek, 13 lipca 2010
Gubałówka
Zejście z Rysów dzień wcześniej dało nam trochę w kość, dlatego też w poniedziałek jak prawdziwi turyści wjechaliśmy kolejką na Gubałówke, pół godzinki się przespacerowaliśmy na Butorowy Wierch i zjechaliśmy wyciągiem :D
poniedziałek, 12 lipca 2010
Rysy
Trasa: Polana Palenica - Wodogrzmoty Mickiewicza - Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Rysy - Czarny Staw pod Rysami - Morskie Oko - Wodogrzmoty - Polana Palenica
niedziela, 11 lipca 2010
Mogielica
Wsiadamy w samochód i z Ochotnicy Górnej podjeżdżamy do Szczawy Bukówki. oto nasz cel:
najwyższy szczy Beskidu Wyspowego
zaliczana do Korony Gór Polski
zaliczana do Korony Gór Polski
sobota, 10 lipca 2010
Lubań i Turbacz z Ochotnicy
Trasa1: Ochotnica Dolna - szlak niebieski - Lubań - szlak zielony - Ochotnica Dolna
"Gorce bardzo kochałem a na Lubaniu wiele razy byłem" JPII
Trasa2: Ochotnica Górna - Hawiarska Koliba - Polana Przysłop - Bulandowa Kapliczka - Schr. na Turbaczu - Bulandowa Kapliczka - Polana Przysłop - Ochotnica Górna
"Gorce bardzo kochałem a na Lubaniu wiele razy byłem" JPII
Trasa2: Ochotnica Górna - Hawiarska Koliba - Polana Przysłop - Bulandowa Kapliczka - Schr. na Turbaczu - Bulandowa Kapliczka - Polana Przysłop - Ochotnica Górna
czwartek, 8 lipca 2010
wtorek, 8 czerwca 2010
Babia Góra 2
masyw Babiej Góry
po raz drugi
po raz drugi
3-6.06.2010
trasa2: Przełęcz Krowiarki - Szkolnikowe Rozstaje - Schr. na Markowych Szczawinach - perć akademików - Babia Góra - Sokolica - Przeł. Krowiarki
trasa3: Zawoja Markowa - Schr. na Markowych Szczawinach - Brona - Mała Babia Góra - Żywieckie Rozstaje - Fickowe Rozstaje - Zawoja Czatoża - Zawoja Markowa
poniedziałek, 22 lutego 2010
Stóg Izerski
Do Świeradowa zajechaliśmy około godz 10, dosyć późno biorąc pod uwagę długość zaplanowanej trasy: na Przełęcz Łącznik, potem do Chatki Górzystów i przez Polanę zejście do miasta.
poniedziałek, 15 lutego 2010
poniedziałek, 8 lutego 2010
Masarykowa Chatka
- z Zieleńca do Masarykowej Chatki
Subskrybuj:
Posty (Atom)