poniedziałek, 10 sierpnia 2009

Cycuszki i Kolorowe Jeziorka

czyli Rudawy Janowickie: Krzyżna Góra i SokolikiZa nami kolejna wycieczka. Naszym celem był dziś 'biust Lolobrygidy'  zwany przez nas prościej - cycuszki :D
Zostawiamy auto na Przełęczy Karpnickiej i idziemy do Schroniska Szwajcarka - jednego z najładniejszych w całych Sudetach.

Podejście jest dosyć uciążliwe, każdy się lekko zasapał. uradowani widząc schronisko przyspieszamy kroku, wparowujemy do środka i wołamy - piwa .. a browaru nie ma. Schronisko nie prowadzi alkoholu. Co niektórym uczestnikom zrzedła  natychmiast mina, cały trud podejścia dla nich poszedł na marne..
Ze schroniska idziemy na jeden z cycuszków.
Droga szeroka, łagodnie pokonująca kolejny metry n.p.m.
Na krańcu potężna skała
na którą można wejść po metalowych schodach
  
Z platformy widokowej na szczycie dobrze widać pobliskie  Karkonosze:

oraz drugi cycuszek
 
Podziwiamy jeszcze ciekawą skałkę

i idziemy dalej, na Krzyżną Górę. W przeciwieństwie do poprzedniego szlaku, ten jest bardziej zarośnięty, węższy i sprawia wrażenie trochę zaniedbanego.
Na szczyt znów schody, ale zupełnie innego rodzaju :)

i jesteśmy na górze

gdzie jest mało miejsca i większa grupa turystów na raz się nie zmieści.
Wracamy do schroniska

i schodzimy w dół tą samą drogą.
Jako że pogoda nam sprzyja, zajeżdżamy jeszcze do Wieściszowic posiedzieć chwilę przy kolorowych jeziorkach.W sezonie letnim można tu kupić kiełbaski z grila i tym podobne rzeczy. Są ławeczki, można przyjemnie posiedzieć. Korzystamy więc, kto może wypija piwko rozkoszując się widokiem :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz